AKO OZNÁMIŤ TEHOTENSTVO

Máte v ruke tehotenský test a s radosťou pozeráte na dve čiarky, ktoré potvrdzujú, že budete mať bábätko. Po zistení tejto radostnej správy by ste to najradšej vykričali do sveta. Ale ako, komu a kedy to povedať? Najprv by bolo vhodné to povedať svojmu partnerovi a lekárovi. Ak bude tehotenstvo prebiehať tak, ako má, môžete túto radostnú správu oznámiť aj ostatným.

ako oznámiť tehotenstvo - lekár

Lekár

Máte pozitívny tehotenský test, preto jednou z prvých vecí, ktoré by ste mali urobiť, je objednať sa k svojmu gynekológovi či praktickému lekárovi, ktorý definitívne tehotenstvo potvrdí. Zároveň vás čaká aj prvá prehliadka.

jak oznámit těhotenství - přátelé a rodina

Priatelia a rodina

Kedy oznámiť túto radostnú novinu svojim najbližším je veľmi individuálne a osobné rozhodnutie. Partnerovi a najbližším príbuzným to môžete povedať na samom počiatku tehotenstva. Ostatným je vhodné tehotenstvo oznámiť až po troch mesiacoch tehotenstva, keď je už menšie riziko potratu, alebo keď je už tehotenstvo na vás vidieť.

jak oznámit těhotenství - zaměstnavatel a kolegové

Zamestnávateľ a kolegovia

Ako oznámiť tehotenstvo v práci robí veľa mamičkám starosti. Nie je sa čoho obávať, stačí si pripraviť, čo presne poviete. Ešte pred oznámením tejto novinky si zistite práva tehotných na pracovisku. Záleží tiež na tom, ako celé tehotenstvo prebieha. Či môžete stále pracovať, alebo máte tehotenské problémy, ako je únava, ranná nevoľnosť či rôzne bolesti, je dobré oznámiť tento stav čo najskôr. Ak pracujete v prostredí, ktoré by bábätku mohlo uškodiť, ako napríklad fyzicky náročná práca, práca s chemikáliami, vo vysokých, či naopak nízkych teplotách, je nutné zamestnávateľa informovať o vašom stave čo najskôr.

Neviete, ako svojim príbuzným a známym oznámiť tehotentsvo?

Inšpirujte sa v našej fotogalérii.